homepage_box_image1979 yılında faaliyetine başlayan firmamız, 1987 yılında anonim şirkete dönüşerek inşaat sektörünün çeşitli alanlarında hizmet vermiş, 1986 yılından itibaren donatılı toprak duvar sisteminde ihtisaslaşmaya başlamış ve günümüze kadar ağırlıklı olarak bunun üzerinde (proje+imalat) çalışmış ve çalışmaktadır.

Geoteknik alanında da faaliyet gösteren firmamız, zemin ıslahı ağırlıklı uygulamaları başarı ile gerçekleştirmiştir. Karayolu ve Otoyollarda proje ve yapım Yükleniciliği ve Alt Yükleniciliği de yapan ESTA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1992 yılından sonra hususen “Polimer Şeritli” olarak anılmaya başlanan donatılı toprak duvar sisteminde uzmanlaşmıştır.

Yükleniciliğini üstlendiği statik, topografik, mimari projelere konu olan tüm yapısal imalatların tekniğine uygun olarak yapılmasından ödün vermeyen firmamız, bu konudaki tecrübeli personelleri ile altyapı tesisleri, endüstriyel tesisler, yol yapıları ve nitelikli üstyapı projelerinde faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

Şirketimiz Ankara Ticaret Odasına 3/5206 Ticaret siciline ise 66225 No ile kayıtlıdır.